Origami-cos.cz

Skládáme origami

Výpis článků "Skládáme origami"

Sborník České origami společnosti z roku 2016 (editor: Miroslav Mrajca) je v elektronické podobě k zakoupení na origami-shop.com.

Sborník České origami společnosti z roku 2015 (editor: Miroslav Mrajca) je v elektronické podobě k zakoupení na origami-shop.com.

Sborník České origami společnosti z roku 2014 (editor: Miroslav Mrajca) je v elektronické podobě k zakoupení na origami-shop.com.

Kreativáček

27. 2. 2017

Na portálu Kreativáček najdete různé papíry na origami pod nešťastným překladem "skládací papíry". Kromě klasických dvoubarevných papírů s různými motivy zde najdeme i origami sady pro děti a speciální sady na 3D hvězdy, transparentní papíry i další jednobarevné papíry nižší gramáže i neobvyklých tvarů (kulaté a oválné, archy z alufolie). Dále také silnější papír duhový a sloní kůži. 

GRAND CORPORATION

27. 2. 2017

V galanterii by nikdo papíry na origami nehledal, přesto v jedné takové papíry vhodné na origami najdeme :-) Jedná se o japonský ruční papír z lýka moruše, který je pro svou lehkost a pevnost vhodný ke skládání složitějších origami modelů. 

Duhová planeta

27. 2. 2017

Internetový obchod Duhová planeta nabízí origami papíry různých velikostí a dokonce i papír kruhový. Také u nich najdete papír morušový vhodný pro složitější modely. 

SaPa Import

27. 2. 2017

Společnost SaPa Import nabízí morušový papír, který je svými vlastnostmi vhodný na skládání složitějších origami modelů.

Nakladatelství Ikar vydalo v říjnu 2016 dvě krabičky obsahující útlou knížečku s návody a 200 listů origami papíru. Doporučená cena je 259 Kč (pro členy Knižního klubu 199 Kč), což je i jen za 200 ks origami papírů slušný poměr cena - výkon :-) Návody nejsou vhodné pro úplné začátečníky, ale již mírně pokročilí origamisté si s nimi jistě poradí. Papíry jsou pěkné, ale kvalitou se hodí jen na jednodušší modely. Při častějším přehýbání papíru v jednom skladu se totiž bohužel trhají. 

SEVT

20. 12. 2016

Na stránkách společnosti SEVT najdete i sekci Origami papír, kde jsou k dostání papíry různých velikostí a motivů. Papíry gramáže 80 g/m2 se hodí zejména na jednodušší origami, při častějším převracení v jednom skladu se bohužel trhají. Motivy jsou ale pěkné a pro začátečníky je můžeme jen doporučit :-)