Origami-cos.cz

Papírnictví

Kreativáček

27. 2. 2017

Na portálu Kreativáček najdete různé papíry na origami pod nešťastným překladem "skládací papíry". Kromě klasických dvoubarevných papírů s různými motivy zde najdeme i origami sady pro děti a speciální sady na 3D hvězdy, transparentní papíry i další jednobarevné papíry nižší gramáže i neobvyklých tvarů (kulaté a oválné, archy z alufolie). Dále také silnější papír duhový a sloní kůži. 

GRAND CORPORATION

27. 2. 2017

V galanterii by nikdo papíry na origami nehledal, přesto v jedné takové papíry vhodné na origami najdeme :-) Jedná se o japonský ruční papír z lýka moruše, který je pro svou lehkost a pevnost vhodný ke skládání složitějších origami modelů. 

Duhová planeta

27. 2. 2017

Internetový obchod Duhová planeta nabízí origami papíry různých velikostí a dokonce i papír kruhový. Také u nich najdete papír morušový vhodný pro složitější modely. 

SaPa Import

27. 2. 2017

Společnost SaPa Import nabízí morušový papír, který je svými vlastnostmi vhodný na skládání složitějších origami modelů.

SEVT

20. 12. 2016

Na stránkách společnosti SEVT najdete i sekci Origami papír, kde jsou k dostání papíry různých velikostí a motivů. Papíry gramáže 80 g/m2 se hodí zejména na jednodušší origami, při častějším převracení v jednom skladu se bohužel trhají. Motivy jsou ale pěkné a pro začátečníky je můžeme jen doporučit :-)

Calico

22. 4. 2012

calico.cz

e-shop

Kvalitní ručně tištěné origami papíry 15x15.

Barevné sety jsou tvořeny několika různými, ručně tištěnými papíry (100 g/m², pH neutrální, neblednoucí barvy, celulosa nebělená chlorem, FSC certifikát - z německé papírny Gmund), trochu tužší na skládání, ale svoje modely si najde.

Davona

2. 4. 2010

Internetové nákupní centrum Davona nabízí nejrůznější výtvarné potřeby. Najdeme mezi nimi i sekci Technika origami, kde je k dostání papír na origami od velikosti 7,5x7,5 cm do 20x20 cm.

Scrapbook

13. 3. 2010

Víte, co je to Scrapbook? Ti, co znají angličtinu líp než já, odpoví, že je to album, kniha výstřižků nebo něco takového. Pro origamisty mám dobrou zprávu: je to také název internetového papírnictví, kde nabízejí i origami papíry dovážené z Japonska!

Duha Libochovice

13. 3. 2010

Duha Libochovice je internetový obchod s potřebami pro výtvarníky. Nabízejí i papíry na origami. Nejsou asi pravé japonské, ale zato jsou poměrně levné. V nabídce je i kruhový papír!