Origami-cos.cz

Nápověda k růži

Dostali jsme celou řadu dotazů a proseb o pomoc při skládání Růže od AEP. Květ je jednodušší variantou Kawasakiho růže, založenou na typickém twist-foldu uprostřed. Nejčastěji narážíte na problémy u kroků 1922 při skládání květu. Asi bude chyba v diagramu. Já jsem s těmito kroky měl také potíže, ale nalezl jsem si vlastní způsob, jak je provést... Nabízím vám zde svoje zkušenosti:

FrG

  1. Růži skládám obyčejně ze čtverců 15x15 cm. Přehyb v kroku 2 u květu dělám asi 1 cm až 1,2 cm široký – to odpovídá asi jedné sedmině až šestině. Při širším přehybu se květ špatně formuje, případně jej nelze složit vůbec.
  2. Krok 16 provedu trochu jinak, než je v původním diagramu – na obrázku níže je to naznačeno zeleně (zopakuju pro zbylé tři rohy). Pak skládanku otočím. Zelené hrany už by tam měly být, modré dodělám. Potom opatrně znovu skládám všechny nakreslené mountain-foldy, zelené i modré, všechny najednou, pouze na vrchní vrstvě papíru. Přitom vzniká válec z kroku 22 (ovšem vzhůru nohama).
    Help k růži
  3. Záložky z kroků 25 až 28 jsem si taky trochu vylepšil, ale to asi není nutné.

Fotonávod

Protože nákresy a digramy nepomohly, v záchvatu zoufalství jsem se pokusil klíčové fáze skládání vyfotit. Kritický je zřejmě krok 16.