Origami-cos.cz

Výstava Papírový svět

Datum: 
31. Července 2010
Místo konání: 
Polička, Centrum Bohuslava Martinů

 

Papírový svět

od 31. července do 31. října 2010

Podívejte se na fotografie z vernisáže

 

V Centru Bohuslava Martinů připravujeme společně výstavu Papírový svět.

Na organizaci výstavy se podílí s Centrem Bohuslava Martinů Česká origami společnost a Centrum papírových modelů o. s. Výstavní sály budou proto věnovány skládání, tvoření a kreativní práci s papírem. Výstava je rozdělena na dvě tematické části. Ve velkém výstavním sále se představí  origami - velkoformátové masky, sbírka papírových brouků, závěs tisíce jeřábů, popínavé rostliny, květinové girlandy i drobné šperky. Výstava představí průřez tvorbou origami podle použití různých technik skládání, ale i vývoj origami od tradičních modelů až po ty moderní. Kromě zajímavých knih o origami, bude k vidění i ukázka tradičních origami papírů různých vzorů a způsobu provedení.

Malé výstavní sály jsou věnovány historii, ale i současnosti vystřihovánek a papírových modelů. Na bezmála dvoustech vystavených exponátech - modelech lodí, letadel, aut i historických staveb, lze spatřit, jak se formoval přístup k papíru - nejdostupnějšímu modelářskému materiálu. Ukázky doplňují i modely v neslepené podobě. Mnohdy jde o vzácné rarity.

Pro ty, kteří se nejen rádi dívají budou určeny sobotní výtvarné dílny plné tvoření a hraní s papírem, do programu jsou zařazeny také  odpolední kurzy skládání origami pod vedením zkušených lektorů...

Více na http://www.cbmpolicka.cz/cs/akce-vystavy/details/112-papirovy-svet

Vernisáž se koná v sobotu 31. července 2010 v 16.00 hod.

ve výstavních sálech Centra Bohuslava Martinů, Šaffova ul.