Origami-cos.cz

6. Mezinárodní origami setkání 2013 na zámku v Blovicích

Datum: 
5. Října 2013
Místo konání: 
Zámek v Blovicích

Vážení přátelé origami,
s pozvolným koncem prázdnin se nám blíží i největší origami svátek v ČR – Mezinárodní origami setkání 2013.
Letošní MOS se bude opět pořádat společně s Japonským dnem –Kaizen..
Jak jsme Vás již informovali v květnu, jde o 6. Mezinárodní origami setkání a bude mít na svém „triku“ hned několik „NEJ“.
Především jde poprvé v celé historii ČR o dvoudenní program a navíc se bude celý konat v reprezentačních prostorách Zámku v Blovicích.
Další novinkou programu je křest první původní české origami knihy známého autora pana Ondřeje Cibulky.
Třešničkou na dortu je potvrzení účasti dvou významných světových origami hostů- paní Miyuki Kawamurové z Japonska a německého origamisty pana Kay Kraschewského.
Japonská origamistka paní Kawamurová je autorkou knihy Polyhedron origami for Beginners a známou modelu Cosmosphere. Traduje se, že nádherný mode Kosmosféry, který jste mohli obdivovat na našich webových stránkách již v květnu, dokázali složit jen tři origamisté na celém světě.. A jednoho z nich- totiž jednu- můžete přivítat poprvé v ČR společně s námi. A kdoví, třeba se po tom letošním Mezinárodním origami setkání k těm 3 věhlasným origamistům přidají další :-) 
Druhý host -německý origamista Kay Kraschewski je zase známý svojí velkolepou kolekcí masek a mezi českými origamisty především svým kouzelným modelem Tančícího medvěda, který – pokud ho pečlivě složíte- Vám bude pro radost „tančit“ na stole na jedné noze.
Dále se můžete těšit na origami dílny pod vedením českých a zahraničních origamistů v růzých stupních obtížnosti.
Samozřejmostí je tradiční výstava českých origami modelů. Autoři jsou vesměs členové České origami společnosti nebo jejich zahraniční hosté .Naplánovány jsou také přednášky o origami a velkoformátové skládání v podání pana Ondřeje Cibulky. A co by to bylo za festival origami, kdyby zde chyběl obchod se zahraničními origami papíry a publikacemi? Vybírat budete moci z pestré nabídky různých barev a formátů.
Česká origami společnost také hodlá u příležitosti Mezinárodního origami setkání 2013 vydat v pořadí již 2.tištěný Sborník diagramů 2013. Přijďte se osobně přesvědčit, zdali to stihne 
Pokud náhodou během usilovného skládání dostanete hlad nebo žízeň, můžete se občerstvit na místě vlastnoručně vyrobeným suši nebo se nechat v pohodlí obsloužit v japonské čajovně.
Jak je vidět, program je opravdu nabitý a bude jistě stát za to. Poznamenejte si proto 5.6. října v kalendáři (pokud jste to tedy ještě neudělali) a přijeďte do Blovic skládat společně s námi!
Mimopražští origamisté a skalní zájemci o origami, kteří jsi nechtějí z dvoudenního programu MOS rozhodně nechat nic ujít, si již od dnešního dne mohou nechat rezervovat ubytování na info@origami.cz.